• Skopje
 • 15:00:00 , 23 Мар, 2017 до 15:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Summer University
 • 46 доаѓаат, 126 можеби
 • Настанот е завршен
 • SUPS - Summer University Project School - is the perfect place to learn how to organize a Summer University. As a participant you will learn about project management, budgeting, risk assessment, leadership, how to deliver workshops, public speaking and everything else you need to know as a Summer University organizer. The trainers are experienced organizers who will share their knowledge with you to help and motivate you to organize the best Summer University in 2017!=== Target group ===SUPS is aimed for future organizers of Summer Universitieswho want to improve their project management skills and make the best out of their Summer University. It doesn’t matter if you’re new or you have already some experience. If you want to make the best Summer University your antenna has ever seen, any of the SUPS 2017 are the place to be.=== Application and Deadline ===The application period is until 4th of December 2016 23:59h CET and applicants will be informed about their acceptance latest on 11th of December.Application through Google Forms: https://goo.gl/forms/wTDnBZtMHH7DMJkg1=== Trainers ===Claudio Gennaro, Joanna Pankowska, Danae Matakou, Lorenzo Ligas=== Sessions ===You will get sessions about SU, Budgetting, Fundraising, Content Management, Participant Management, Cooperations, Conflict Management, Team Management / Leadership, Time Management, Logistics, How to deliver Sessions / Public Speaking, Risk Assessment, Sharing Best practises, Open Space, Evaluation

  Настани во близина (1км)

  Шарски Води 2017 - Планиско Велосипедски Маратон

  ДПС Трансверзалец од Скопје на ден 25.06.2017 година (недела) ќе го организира Планинскиот Велосипедски Маратон „ШАРСКИ ВОДИ 2017“ велосипедска манифестација ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 07:00:00 , 25 Јун, 2017 до 19:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 283 доаѓаат, 1220 можеби
 • Aérea Negrot во Епицентар

  Пријатели, конечно, во Скопје, глас кој убива - Aérea Negrot. Пејачка, продуцент, диџеј и композитор во магична ламба. ...
 • Epicentar, Skopje
 • 00:00:00 , 24 Јун, 2017 до 05:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Skopje Pride Weekend
 • 142 доаѓаат, 145 можеби
 • ТОПСИ журка

  ТОП повод за ТОП журка! Славиме една година од промоцијата на #ТОПСИ - банка за млади! На годишнината на #ТОПСИ Банката ја проширува понудата за млади со 2 ...
 • Стопанска банка - На ваша страна, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Јун, 2017 до 23:59:00 , 27 Јун, 2017
 • Стопанска банка - На ваша страна
 • 106 доаѓаат, 126 можеби
 • ЛА, ЛА, ЛА… (Балетска премиера)

  Локација: Плато на МОБ (Плоштад Мајка Тереза) Кореограф: Саша Евтимова Музика: Драган Ѓаконовски-Шпато, Тодор Бојаџиев, Дуке Бојаџиев Идеја за костими : Саша ...
 • Плоштад Мајка Тереза, Skopje
 • 21:00:00 , 01 Јул, 2017 до 22:30:00 , 01 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 29 доаѓаат, 75 можеби
 • GRAND OPENING Giovani Beach Lounge Bar

  По повод отварање на Giovani Beach & Lounge Bar во Охрид и 22ри роденден на Caffe Giovani во Скопје со задоволство ве очекуваме на целодневна журка во Охрид на ...
 • Giovani Beach Lounge Bar & Hotel Park Golden View, Ohrid
 • 12:00:00 , 24 Јун, 2017 до 01:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Giovani Beach Lounge Bar & Hotel Park Golden View
 • 32 доаѓаат, 43 можеби
 • FOOD_DRINK
 • Sonic Signals

  Sonic Signals е нов аудио/визуелен концепт кој им дозволува на диџеите, продуцентите, експерименталните артисти и визуелните артисти, целосна слобода да ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 00:00:00 , 29 Јун, 2017 до 05:00:00 , 30 Јун, 2017
 • Klara Vedis
 • 31 доаѓаат, 41 можеби
 • В.А. Моцарт – Реквием

  Диригент: Иван Еминовиќ Режисер: Дејан Прошев Хор мајстор: Јасмина Ѓоргеска Солисти: Нада Талевска – Спасовска – сопран Ирена Кавкалевска – мецосопран Благој ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 21:00:00 , 24 Јун, 2017 до 22:10:00 , 24 Јун, 2017
 • купете билети овде
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 20 доаѓаат, 43 можеби
 • Настанот е завршен