• Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Мар, 2017 до 11:00:00 , 24 Мар, 2017
 • Public Room
 • 2 доаѓаат, 0 можеби
 • Настанот е завршен
 • Бојан Велевски, човекот со нос налик на бабура, јапански поглед и веќе проќелавена глава, Ви го претставуваме подолу во едно сосема нескромно издание:Бојан е првиот македонски комичар со настапи низ Хрватска. Првиот македонски комичар со настап на најеминентниот stand up фестивал на Балканот - "PUNCH" во Загреб.Првиот македонски комичар кој прави stand up турнеја во Македонија, во над 25 градови (20 реализирани) со над 30 настани, со наслов - "TOUR DE STAND UP".Првиот комичар во Македонија со ДВЕ распродадени авторски ONE MAN SHOW-а во ДОМ НА АРМ - 28.11.2015 и 23.12.2015.Комичар со над 300 настапи во својата 5 годишна комична stand up кариера.Дојдете да се смееме заедно~https://rezerviraj.mk/detali-za-nastan/vechera-i-smeenje-do-solzi-i9qP9026092650contact@publicroom.org

  Настани во близина (1км)

  Shake The Room!

  Маски, креативност, зезање, награди, шотови, коктели, игранка... Пловење низ времето со префинета музичка селекција на Oldboy... Што ќе бидеш ти? Покажи ни! ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 01 Апр, 2017 до 01:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Public Room
 • 53 доаѓаат, 278 можеби
 • Концерт на Биг Бендот на Здружението на џез музичари

  Концерт на Биг Бендот на ЗЏМ (Здружение на џез музичари и слободни уметници на Македонија) Диригент: Џијан Емин Програма: Владимир Николов ПРОМЕНЛИВИ ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • Socom Sokom
 • 83 доаѓаат, 203 можеби
 • Врв 7/12: Лиска (1.908 мнв), Илинска Планина

  Седмиот врв во годинашниот предизвик “12 Врвови”е врвот ЛИСКА висок 1.908 мнв, кој се наоѓа на Илинска Планина дел од масивот Бигла. Лиска е највисокиот ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:30:00 , 02 Апр, 2017 до 21:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 48 доаѓаат, 181 можеби
 • Seun Kuti & Egypt 80

  31March'17 почеток - 23:00h SEUN KUTI & EGYPT 80 Билети во предпродажба oд 20март до 27март по цена од 500мкд во Излет Кафе, Кино Карпош, Радио Бар и ...
 • Станица 26, Skopje
 • 23:00:00 , 31 Мар, 2017 до 05:00:00 , 01 Апр, 2017
 • Станица 26
 • 91 доаѓаат, 110 можеби
 • Exploring industrial: Bags, shoes, accessories

  Катерина Микрут или Mikka design е дизајнерка која ни доаѓа од Полска. Позади нејзиниот бренд стојат неколку колекции на облека, додатоци и накит, кои до ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 05 Апр, 2017 до 23:00:00 , 05 Апр, 2017
 • Public Room
 • 38 доаѓаат, 113 можеби
 • Prvin ke me zemes posle ke me

  Повелете на единаесетата изведба на најлудата комедија Првин ќе ме земеш после ќе ме... Загарантирано смеење до солзи... Нема да згрешите :-)
 • Teatar Komedija, Skopje
 • 20:00:00 , 02 Апр, 2017 до 21:35:00 , 02 Апр, 2017
 • Mirjana Ristov
 • 37 доаѓаат, 106 можеби
 • Lucky Friday

  Вино, мезе, дружење, муабети ~ Вашата омилена сорта од Bovin, Traikovsky, Tikves Special Selection, Brzanov, Popov, Stobi на - 50% Резервирајте за вашето ...
 • Public Room, Skopje
 • 16:00:00 , 31 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • Public Room
 • 11 доаѓаат, 42 можеби