• Арена Борис Трајковски, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Мар, 2017 до 00:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Svetlana Ceca Ražnatović
 • 1202 доаѓаат, 1180 можеби
 • Настанот е завршен
 • Настани во близина (1км)

  Reborn Pop-up Shop Vol. 2

  Постер дизајн Bisera Krckovska Музика: DJ Drazi Drags b2b Strajk Oficijalen Profil // Овој петок (26.05.2017) во BackYard со почеток во 17.00 часот ќе се ...
 • BackYard Lounge Bar & Kids Area, Skopje
 • 17:00:00 , 01 Јун, 2017 до 20:00:00 , 01 Јун, 2017
 • Reborn
 • 239 доаѓаат, 339 можеби
 • Champion League Final

  Во сабота (03.06.2017) две големи спортски возбудувања, Ф4 во рамките од Лигата на Шампиони во ракомет и финалето од Лигата на Шампиони проследете го на Видео ...
 • The Gallery Café, Skopje
 • 20:45:00 , 03 Јун, 2017 до 23:00:00 , 03 Јун, 2017
 • The Gallery Café
 • 82 доаѓаат, 300 можеби
 • Премиера „Ничија земја“ Отворање на МНТ - ФЕСТ

  Премиера „Ничија земја“ Автор: Данис Тановиќ Адаптација и режија: Александар Морфов Сценографи: Никола Тороманов и Валентин Светозарев Костимограф: Валентин ...
 • Македонски Народен Театар, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Јун, 2017 до 22:00:00 , 03 Јун, 2017
 • Македонски Народен Театар
 • 49 доаѓаат, 88 можеби
 • 39,6° - изложба на фотографии на Јелена Пељевиќ во ЧЕ

  Совршено нереален спој на навидум неспоиви нешта - јасни и концизни структури и конструкции во комбинација со интимни, меки и сонливи амбиенти, изгрејсонца и ...
 • Che Cafe Bar, Skopje
 • 18:00:00 , 28 Мај, 2017 до 21:00:00 , 30 Мај, 2017
 • Che Cafe Bar
 • 49 доаѓаат, 58 можеби
 • Промоција на книга „Феникс“

  Драги пријатели, Го имам задоволството да Ве поканам на промоција, на мојата нова книга „Феникс“. Во неа фокусот на случувањата повторно е љубовта, и со неа ...
 • Concept 37, Skopje
 • 20:30:00 , 31 Мај, 2017 до 23:59:00 , 31 Мај, 2017
 • Ivana Kostovska
 • 83 доаѓаат, 35 можеби
 • IУкраѓена Личнос!-Хит Коме(н)дија са Среќко ШОИЌ -Лане Гутовиќ

  Како Среќко Шоиќ се обиде да ја изработи Европската Унија! Урнебесна Комендија УКРАЃЕНА ЛИЧНОСТ го носи на театарската сцена Среќко Шоиќ (во авторство и ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 29 Мај, 2017 до 23:00:00 , 29 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Stand-up Macedonia
 • 33 доаѓаат, 59 можеби
 • Без оправдување -моќта на самодисциплината

  Мотивацискиот говор е наменет за учениците, наставниците и родителите. За да бидеме успешни не е потребно да сме родени под среќна звезда, да бидеме богати, ...
 • ООУ "Гоце Делчев"- Центар, Скопје, Skopje
 • 12:00:00 , 30 Мај, 2017 до 13:00:00 , 30 Мај, 2017
 • Nade Molerovich Motivaciski govornik za deca i mladi
 • 6 доаѓаат, 61 можеби
 • Хуманитарен концерт

  Мисијата продолжува... Да бидеме хумани и да помогнеме! За Гоце Хуманитарен концерт наменет за собирање финансиски средства за лекување на 13-годишниот Гоце ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 31 Мај, 2017 до 21:30:00 , 31 Мај, 2017
 • Irena Kraljeva
 • 32 доаѓаат, 45 можеби
 • Музика и храна

  Дали сте за неделно, денско опуштање? ~ Како ви звучи тераса, шизење со South Park, уживање со друштво, мезе и пијачка? Ако сте за резевирајте ни на: ...
 • Public Room, Skopje
 • 12:00:00 , 28 Мај, 2017 до 16:00:00 , 28 Мај, 2017
 • Public Room
 • 12 доаѓаат, 48 можеби
 • Настанот е завршен