Здравје и Храна

Чиа пудинг со јагоди и праски се подготвува за 5 минути во 2 чекори и е одличен како појадок или меѓу оброк . Овој вкусен рецепт е засладен само со природните ...
сите 8 | | | веќе видена

Алкалната храна почесто се промовира во борбата со појавата на малигни заболувања, срцеви болести, диабетес. Денешните предлози за алкален зеленчук имаат ...
сите 16 | | | веќе видена

Младата пливачка Миа Крстевска(16) во овој спорт е веќе 10 години, во нејзина сопственост се повеќе младински и апсолутни рекорди на Р.Македонија. Минатата ...
сите 8 | | | веќе видена

Дали сте забележале како повеќето препарати за убавина и здравје се на основа на маслинки и маслиново масло? Маслиновото масло е познато по своите својства за ...
сите 2 | | | веќе видена

Според последните истражувања кои светските научници ги прават, водата освен што има суштинско значење за животот на човекот, тие избраа неколку причини заради ...
сите 10 | | | веќе видена

Првомајските празници поврзани со продолжениот викенд се период кога најчесто пријателите се собираат на пикник во природа , знаат да подготват скара со ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската асоцијација на преработувачи (МАП) презентираше модел на соработка меѓу компании од прехранбено-преработувачката индустрија пред дизајн студија и ...
сите 23 | | | веќе видена

Стресот е состојба на организмот при која настануваат значајни промени од психолошка и физиолошка гледна точка. Меѓутоа без оглед на сериозноста на ситуацијата ...
сите 6 | | | веќе видена

next