Музика 24

Познатата балканска пејачка Драгана Мирковиќ која што пред пет години одбележа три децении од својата музичка кариера со дваесетиот студиски албум, почетокот ...
сите 2 | | | веќе видена

Дваесет и три годишната американска пејачка на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија од студиото во кое снима, а притоа означувајќи ги Џон Леџенд и ...
сите 2 | | | веќе видена

Ивана ќе го запамети доаѓањето на 2017-та година со тоа што успеа да ја пречека Новата година два пати. Еднаш на 1-ви јануари во Бугарија и по втор пат на ...
сите 2 | | | веќе видена

Музичкиот состав “Дипломатик бенд” ја промовираше својата најнова видео колекција сочинета од 17 преработени македонски народни евергрини, но и регионални ...
сите 5 | | | веќе видена

Познатиот пејач Фил Колинс најави враќање на музичката сцена, како и турнеја. Сепак, пред тоа ќе мора да ги реши здравствените проблеми. Како што наведуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

Веруваме дека нема некој од вас кој не ја слушнал и барем еднаш запеал во убава и весела адмосфера нашата најпозната и најпеена македонска народна песна ...
сите 10 | | | веќе видена

Заокружете го 4-ти март, зашто во Скопје токму на тој ден ни доаѓаат две легенди, две огромни музички имиња од просторите на поранешна Југославија – на 4-ти ...
сите 15 | | | веќе видена

next