Музика 24

Фолк пејачот Далибор Даки Ѓошиќ ќе го промовира својот втор видео спот од неодамна претставениот проект “Ајде сонце зајде”, на кој се најдоа обработки на ...
сите 13 | | | веќе видена

Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски на 19-ти април во Метрополис арената во Скопје ќе одржи концерт заедно со оркестарот на словенечката војска. Специјално ...
сите 30 | | | веќе видена

Во организација на нашите соработници Моко Солушн од соседна Бугарија, вечерва и утре познатата и мега популарна фолк дива Светлана Цеца Ражњатовиќ одржува два ...
сите 11 | | | веќе видена

Основачот и лидер на најпопуларната хард рок група во регионот и еден од најдобрите соло гитаристи на бившите ЈУ простори, Сеад Зеле Липовача, кој го објави ...
сите 11 | | | веќе видена

На огромно задоволство на сите фанови денес е пуштен во етер ремиксот на првата песна, со која се прослави овој бенд – најголемиот хит на Соунд Месенџерс од ...
сите 3 | | | веќе видена

next