• Skopski Saem, Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 23:59:59 , 21 Мар, 2017
 • Hellga Company
 • 3 доаѓаат, 2 можеби
 • SHOPPING
 • Настанот е завршен
 • Настани во близина (1км)

  Како си ми? – трета студентска филолошка конференција

  Со задоволство ве покануваме на третото издание на студентската конференција „Како си ми?“ што ќе се одржи на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“. На ...
 • Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје, Skopje
 • 10:00:00 , 01 Апр, 2017 до 16:30:00 , 01 Апр, 2017
 • Како си ми?
 • 102 доаѓаат, 191 можеби
 • Новиот маскенбал на старата школа во МКЦ

  Главните готвачи на манџите од легендарното Кастро: Славе и Game Over се повторно тука! Овој пат во поголем простор - нашиот омилен Младински Културен Центар. ...
 • МКЦ, Skopje
 • 23:00:00 , 01 Апр, 2017 до 03:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Новата манџа на старата школа
 • 47 доаѓаат, 97 можеби
 • Coldplay tribute w/ Marko Chvarko

  Првоаприлска шаренолика вечер... Coldplay Tribute со Марко Чварко... Марко реши влезот да е бесплатен... а вие доколку сакате да го поддржите, можете да му ...
 • MKC Club & Restaurant, Skopje
 • 21:30:00 , 01 Апр, 2017 до 00:00:00 , 02 Апр, 2017
 • MKC Club & Restaurant
 • 6 доаѓаат, 29 можеби
 • Јарон Брук во Македонија: Моралноста на претприемништвото

  Институтот за економски стратегии и меѓународни односи Охрид, од Скопје, во соработка со Балканскиот објективистички центар и Институтот Ејн Ренд на 6 април, ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 16:00:00 , 06 Апр, 2017 до 18:00:00 , 06 Апр, 2017
 • OHRID Institute for Economic Strategies and International Affairs
 • 20 доаѓаат, 31 можеби
 • Интерактивно предавање

  Пријава: https://aspekti.wufoo.com/forms/-n/ А што ако останам сам/сама......чувство на напуштање, осаменост и одбивање Еден од најтешките чувства со кои ние ...
 • МКЦ, Skopje
 • 18:00:00 , 07 Апр, 2017 до 20:00:00 , 07 Апр, 2017
 • Aspekti Gestalt Centar Skopje
 • 11 доаѓаат, 24 можеби
 • 7.04 > RED SOUND DISTRICT III

  Третото издание на инзвонредниот концепт кој го спојува Скопје со Амстердам, доби свој датум ! Следете не, лајнапот ќе биде објавен во текот на следниве ...
 • МКЦ, Skopje
 • 23:00:00 , 07 Апр, 2017 до 05:00:00 , 08 Апр, 2017
 • Red Sound District
 • 11 доаѓаат, 9 можеби
 • 20 Години од "Великденско Кафуле"најголем јубилеј за Великден

  Оваа година го прославуваме големиот јубилеj од историската забава 20 Години од "Великденско Кафуле"најголем јубилеј за Великден. Со овој настан од пред 20 ...
 • Скопски саем, Skopje
 • 21:00:00 , 13 Апр, 2017 до 05:00:00 , 14 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 26 доаѓаат, 31 можеби
 • Влатко Стефановски и Биг Бенд Оркестар на словенечката војска

  Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски и Биг Бендот Оркстар на словенечката војска со спектакуларен концерт во Скопје. Настан кој не смеете да го пропуштите! ...
 • Metropolis Arena, Skopje
 • 20:00:00 , 19 Апр, 2017 до 22:00:00 , 19 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Баги Комуникации
 • 109 доаѓаат, 349 можеби