• Градски парк, Skopje
 • 10:30:00 , 25 Мар, 2017 до 15:30:00 , 25 Мар, 2017
 • Aleksandra Boshkovska
 • 45 доаѓаат, 84 можеби
 • Настанот е завршен
 • ИЗВИДНИЧКИ ПОРЕЧАНСКИ ОДРЕД “ЈАДРАН“ СКОПЈЕ “ ПОЗДРАВ НА ПРОЛЕТТА 2017“ ГРАДСКИ ПАРК СКОПЈЕ 25.03.2017 ГОДИНААрх.бр.0302-56/121.02.2017 г.Предмет: Покана за учество на натпреварување: Почитувани пријатели:ПО ПОВОД ЈУБИЛЕЈ 50 ГОДИНИ ОД ФОРМИРАЊЕТО НА ИПО ЈАДРАН СКОПЈЕ 1967-2017г.Ве покануваме да земете учество на поречански натпревар: “ПОЗДРАВ НА ПРОЛЕТТА 2017“ Место на одржување: ГРАДСКИ ПАРК СКОПЈЕ КАЈ ГОЛЕМОТО ЕЗЕРЦЕ, Датум на одржување: 25.03.2017 г.Број на екипи: до пет екипи од ОдредСостав на екипи: 4 +3 (мешани седумчлени посади помлади извидници и извидници - пливачи)Некомплетни екипи се бодуваат со – 30% од вкупниот број освоени бодовиЗа учество на постари извидници од 22 години следи – дисквалификацијаТип на натпреварување: поречански дисциплини , полигонски натпревари и игриКотизација: 100.00 денари НАТПРЕВАРУВАЧКИ ДИСЦИПЛИНИПоречански дисциплини:- брзинска пловидба- слалом на водаПолигонски натпревари и игри:- воз во тунел- брзо одврзување мокро јаже- тегнење јаже- изненадувањеПРИСТИГНУВАЊЕ:Екипите и гостите да пристигнат најдоцна во Градскиот парк Скопје кај ГОЛЕМОТО ЕЗЕРЦЕ до 10.30 часот на ден 25.03.2017 годинаСВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ НА АКЦИЈАТА: 11.00 ЧАСОТ ПРЕДЗАДАЧА ( на ниво на екипа )1.ЕКИПНА УНИФОРМНОСТ – иста опрема ( исти кошули или исти маици и марами)...................................................................100 бода2.ДОРИНА чоколада -80/100 грама .......................................50 бодаПријавување на екипи или учесници, најдоцна до 20.03.2017 г.-понеделник !( Ве молиме да го испочитувате рокот за пријавување . Сите пријавени натпреварувачи или учесници ќе добијат сендвич, сок и јубилеен амблем –привезок) Натпреварувачки екипи од ИПО “Јадран“ Скопје ке се натпреваруваат во посебна конкуренција.Важно:ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА УЧЕСНИЦИТЕ НА АКЦИЈАТА СЕ ОДГОВОРНИ МАТИЧНИТЕ ОДРЕДИНАГРАДИ И ПРИЗНАНИЈА:Подароци и дипломи за освоено 1,2 и 3 местоАмблем-привезок за секој учесник Дипломи за учествоКонтакт:Александра Бошковска 071 226679 aleksandra.scout@gmail.com началник на акцијата “Поздрав на пролетта 2017“Тодороски Дончо 071 289929 jadranstab@yahoo.comначалник на ИПО “Јадран“ СкопјеСО ИЗВИДНИЧКИ ПОЗДРАВ ЗДРАВО, БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ ! Стефановски Огнен старешина

  Настани во близина (1км)

  Izlozba na ilustracii

  Dragi lugje zadovolstvo mi e da Ve pokanam na mojata vtora samostojna izlozba na ilustracii The weekend after (after). Na samiot nastan kje mozete da si kupite ...
 • Излет, Skopje
 • 09:00:00 , 29 Јун, 2017 до 13:00:00 , 29 Јун, 2017
 • Tea Pupková
 • 109 доаѓаат, 437 можеби
 • Petok: JUNE vo Cresha Bar!

  Овој петок 30 јуни во 21часот, Тиквеш и Цреша Бар ви го претставуваат бендот JUNE (ЏУН) Вечерни промотивни цени на Тиквеш вина 0,7л.. Резервации на 075490825
 • Cresha Bar, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Јун, 2017 до 01:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Cresha Bar
 • 62 доаѓаат, 115 можеби
 • 29-01 Програма

  29.06'17 четврток DJ CHVARE DJ BOOGIEMAN 30.06'17 петок ULTERIOR TOMI BOJADZI 01.07'17 сабота ALEKSANDAR MISKOSKI DJ IKE
 • Sektor 909, Skopje
 • 23:30:00 , 29 Јун, 2017 до 05:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Sektor 909
 • 75 доаѓаат, 108 можеби
 • Hello, yellow | XL Summer Club [01.07.2017]

  Ве покануваме да присуствувате на супер летна забава која што ќе обои се во жолто и ќе донесе нов бран на енергија. Dj Nikifor ќе ја држи атмосферата во ...
 • Xl Summer Club, Skopje
 • 23:55:00 , 01 Јул, 2017 до 03:55:00 , 02 Јул, 2017
 • XL Summer Club
 • 35 доаѓаат, 58 можеби
 • Yard Sale

  Ние во Think ја започнуваме летната сезона со преуредување по дома и целиот мебел го вадиме во двор. Резервирајте го следниот викенд (30.06 и 01.07) за Yard ...
 • Think, Skopje
 • 10:00:00 , 30 Јун, 2017 до 18:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Think
 • 38 доаѓаат, 51 можеби
 • Jukebox2 Release Party 4th of July at Vinyl

  Многу сме возбудени и почестени да ве поканиме секој еден од вас да присуствувате на објавувањето на нашиот проект наречен Џубокс2 на 4ти јули во Винил. Нема ...
 • Винил / Vinyl, Skopje
 • 20:00:00 , 04 Јул, 2017 до 01:00:00 , 05 Јул, 2017
 • Jukebox²
 • 16 доаѓаат, 7 можеби
 • MUSIC
 • Истражувачки семинар на тема Феминизација на сиромаштијата

  Асоцијацијата на економски истражувачи продолжува со серијата предвидени семинари на теми од економско-социјални теми. Овој пат ке се презентира на тема ...

  Summer School of Architecture "St. Joachim Osogovski"

  The Sense of Home Home is the place where one belongs. It is a place of privacy, peace and safety. It is an island, separated from the rest of the world, ...

  Retro Electro W/Alavux

  Electro Iz Wikipedije, slobodne enciklopedije Electro Stilski začetak: hip hop, electropop, disco, funk, synthpop Kulturni začetak: rane osamdesete, New York, ...
 • Nano Bar, Skopje
 • 21:30:00 , 30 Јун, 2017 до 01:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Goran Alavux Alavuk
 • 9 доаѓаат, 8 можеби