• Rock Club Shadows, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Окт, 2017 до 01:00:00 , 04 Окт, 2017
 • Morania Pixie Sephirot
 • 51 доаѓаат, 78 можеби
 • Руските фолк метал групи Грај, Сатанакозел и Анабиоз во Скопје!Со огромно задоволство сакаме да ви претставиме концерт не на еден руски фолк метал бенд. Не ни на два руски фолк метал бендови.......Buuuuut wait there’s more!Концерт на ТРИ руски фолк метал бендови!!!!!Да ги запознаеме:Grai – Ни доаѓаат од Набережние Челни, Татарстан. Бендот изобилува со прекрасен спој на руски национални инструменти како што се калјука и еврејска харфа. Предводени од убавите и шармантни Ирина Зибина и Алија Лета, бендот нуди одлична атмосфера. Гостуваат како хедлајнери на концертот во Скопје како дел од нивната Европска и Балканска турнеја.https://www.facebook.com/GRAI.folkRussia/SatanaKozel – По потекло од Петрозаводск, Карелија, овие дечки успешно ја мешаат старата руска традиција со новиот свет! https://www.facebook.com/groups/91018405876/?fref=nfAnabioz – Дечкиве идат од Октјабрск, Башкортостан (да, да. Русија е федерација со поише држави – who would have thought?!). Тематика на нивните текстови е – руски фолклор секако. https://www.facebook.com/AnabiozFolkMetal/?ref=br_rsКартите ќе се продаваат на врата по 250 денари.

  Настани во близина (1км)

  Клуб 27 во Old School

  Овој петок барот Old School и Dominion events (Марко и Златко) оддаваат почит на група музичари кои за нивниот краток и интензивен живот успеале да остават ...
 • Old School Cafe, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Јун, 2017 до 00:00:00 , 24 Јун, 2017
 • Dominion Events
 • 10 доаѓаат, 22 можеби
 • ЛА, ЛА, ЛА… (Балетска премиера)

  Локација: Плато на МОБ (Плоштад Мајка Тереза) Кореограф: Саша Евтимова Музика: Драган Ѓаконовски-Шпато, Тодор Бојаџиев, Дуке Бојаџиев Идеја за костими : Саша ...
 • Плоштад Мајка Тереза, Skopje
 • 21:00:00 , 01 Јул, 2017 до 22:30:00 , 01 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 29 доаѓаат, 75 можеби
 • ”Retro Elektro” 25 Години од Техно Музиката во Македонија

  Сабота (20 маj) Метропoлис Арена во Скопје од 21 часот ќе ги отвори вратите за сите љубители кои сакаат да учествуваат во одбележувањето на 25 годишнината од ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 04:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 43 доаѓаат, 113 можеби
 • Najgolema retro zurka "Background RETRO PARTY "

  Биди дел големата ретро журка за генерациите кои пораснаа и никогаш не стареат.. "Skopski Saem" ,нова одлична " Background Retro Party" со нови димензии за ...
 • Skopski Saem, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Ное, 2017 до 04:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Milorad Caik
 • 42 доаѓаат, 75 можеби