• Кафе Ли, Skopje
 • 12:00:00 , 10 Јан, 2017 до 23:55:00 , 16 Јан, 2017
 • Kafe Li
 • 20 доаѓаат, 46 можеби
 • Дегустација
 • Настанот е завршен
 • Недела на убави моменти во Ли !Пријатели, бидејќи нашето дружење е секогаш искрено а животот е навистина убав и полн со прекрасни моменти. Ние решивме оваа недела да доделуваме купони со 30% попуст кој ќе можат да се искористат од 10.01 до 16.01 на секоја сметка направена во Кафе Ли.Како до купон ? Едноставно и брзо !Сликни го твојот пијалок во Ли и пиши како се чувствуваш !Извести не на нашата фан страна со порака и ние ќе ти пратиме купон кој можеш да го користиш со кого сакаш !

  Настани во близина (1км)

  Што треба да се прави со Ск2014?

  Јавна дискусија за можностите за справување со и последиците од најскапата и најголема државна инвестиција во див урбанизам и архитектура: Министерот за ...
 • Кино Култура, Skopje
 • 13:00:00 , 30 Јун, 2017 до 14:00:00 , 30 Јун, 2017
 • Плоштад Слобода - Freedom Square
 • 75 доаѓаат, 143 можеби
 • Petok: JUNE vo Cresha Bar!

  Овој петок 30 јуни во 21часот, Тиквеш и Цреша Бар ви го претставуваат бендот JUNE (ЏУН) Вечерни промотивни цени на Тиквеш вина 0,7л.. Резервации на 075490825
 • Cresha Bar, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Јун, 2017 до 01:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Cresha Bar
 • 62 доаѓаат, 115 можеби
 • Илустрации за тоа како новата идеја го запрепастува човекот...

  ИЛУСТРАЦИИ ЗА ТОА КАКО НОВАТА ИДЕЈА ГО ЗАПРЕПАСТУВА ЧОВЕКОТ КОЈ НЕ Е ПОДГОТВЕН ЗА НЕА Кога толпата е во недостиг на жртва, тешко дека ќе се прилагоди на таа ...
 • Кино Култура, Skopje
 • 20:00:00 , 29 Јун, 2017 до 00:00:00 , 30 Јун, 2017
 • Младински образовен форум - МОФ / Youth Educational Forum -YEF
 • 34 доаѓаат, 94 можеби
 • Презентација

  Драги наши Соработници, Членови и Купувачи од Битола и регионот. Не пропуштајте ја приликата да се запознаете со нашите нови производи SLC Coffee Body Scrub, ...
 • Slim Line Club, Skopje
 • 19:00:00 , 29 Јун, 2017 до 21:00:00 , 29 Јун, 2017
 • Slim Line Club
 • 24 доаѓаат, 22 можеби
 • Курс за Adobe Illustrator

  Претвори ги твоите идеи во стварност со помош на Illustrator, најкористената алатка од дизајнерите и илустраторите, наменета за креирање на дигитални графички ...
 • Brainster, Skopje
 • 18:00:00 , 04 Јул, 2017 до 21:00:00 , 13 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Brainster
 • 6 доаѓаат, 11 можеби
 • Summer School of Architecture "St. Joachim Osogovski"

  The Sense of Home Home is the place where one belongs. It is a place of privacy, peace and safety. It is an island, separated from the rest of the world, ...

  Курс за Growth Hacking

  Што е тоа Growth Hacking? Дали е алтернатива на маркетингот? Или пак е само за програмери? Дали е легално? На овој курс ќе истражиме зошто терминот Growth ...
 • Brainster, Skopje
 • 12:00:00 , 18 Јул, 2017 до 14:00:00 , 19 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Brainster
 • 8 доаѓаат, 33 можеби
 • 8th Balkan Conference in Informatics BCI 2017

  BCI2017 will be held on September 20-23, 2017 at the Faculty of Computer Science and Engineering of the University “Saints Cyril and Methodius” of Skopje, one ...