• Кафе Бар Љубов, Skopje
 • 16:30:00 , 23 Мар, 2017 до 20:00:00 , 23 Мар, 2017
 • Волонтерски Центар Скопје
 • 65 доаѓаат, 179 можеби
 • Настанот е завршен
 • Зборувате друг јазик но не се чувствувате сигурни?Дали сакате да дознаете повеќе за странски јазици и различни култури?Дали сакате да запознаете млади луѓе од други земји?!На 23 Март 2017 (Четврток) во кафе бар Љубов од 16.30 до 20.00 ч, Волонтерски Центар Скопје ве покануваат на својот настан Language Cafe организран од страна на ЕВС волонтери во ВЦС.Бидејќи сето тоа ќе се одвива во неформална атмосфера во еден кафе бар, каде што ќе имате можност да разговарате со млади луѓе од цела Европа и да научите нови работи, Language Cafe е исто така добар начин на запознавање на нови луѓе и создавање на пријатели.Ќе имате можност да изберете од широката палета на различни јазици како Германски,Турски, Италијански, Француски, Словенечки и Литвански .Дојдете заедно да го споделиме вашето попладневно кафе и го повежбате вашиот омилен јазик или да научите повеќе за јазик кој би сакале да го зборувате.За време на настанот ќе имате можност да дознаете повеќе за:- Еразмус+ програмата за млади- Што е ЕВС програмата и како можете да бидете ЕВС волонтер и каде?- Како да се приклучите на локалните активности на младинските организации ВЦС?Ве очекуваме!!!Тимот на Волонтерски Центар СкопјеYou speak foreign language but you don’t feel secure?Do you want to find out more about foreign languages and different cultures ?Do you want to meet young people from abroad?On 23rd of March (Thursday) in Coffee bar “Ljubov” from 16:30-20:00 h , Volunteers Centre Skopje inviting you on the event “Language Café”, organized by the EVS Volunteers of VCS .Because it will be in casual atmosphere in a bar, where you will have opportunities to speak with young people from whole Europe and to learn new things, Language Café is also a great opportunity to make new friendships.You can choose from the different choices like German, Turkish, Italian, French, Slovenian and Lithuanian.Come and lets enjoy together with a cup of coffee during practicing your favorite language or to learn more about the language that you wish to speak.During the event you will have the opportunity to learn more about:-Erasmus+ programs for youth-What is an EVS and how can you become EVS volunteer and where?-How to join to the local activities of VCS?WE ARE WAITING FOR YOU !!!Volunteers Centre Skopje Team

  Настани во близина (1км)

  Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби
 • Shake The Room!

  Маски, креативност, зезање, награди, шотови, коктели, игранка... Пловење низ времето со префинета музичка селекција на Oldboy... Што ќе бидеш ти? Покажи ни! ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 01 Апр, 2017 до 01:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Public Room
 • 53 доаѓаат, 260 можеби
 • Авантурите на Аладин

  Режисер: Бојан Трифуновски УЛОГИ: Аладин - Александар Михајловски Принцезата Џасмин - Дарја Ризова Абaнaзер Велики - Сашко Коцев Духот од ламбата - ...

  Концерт на Биг Бендот на Здружението на џез музичари

  Концерт на Биг Бендот на ЗЏМ (Здружение на џез музичари и слободни уметници на Македонија) Диригент: Џијан Емин Програма: Владимир Николов ПРОМЕНЛИВИ ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • Socom Sokom
 • 83 доаѓаат, 203 можеби
 • Врв 7/12: Лиска (1.908 мнв), Илинска Планина

  Седмиот врв во годинашниот предизвик “12 Врвови”е врвот ЛИСКА висок 1.908 мнв, кој се наоѓа на Илинска Планина дел од масивот Бигла. Лиска е највисокиот ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:30:00 , 02 Апр, 2017 до 21:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 48 доаѓаат, 181 можеби
 • Seun Kuti & Egypt 80

  31March'17 почеток - 23:00h SEUN KUTI & EGYPT 80 Билети во предпродажба oд 20март до 27март по цена од 500мкд во Излет Кафе, Кино Карпош, Радио Бар и ...
 • Станица 26, Skopje
 • 23:00:00 , 31 Мар, 2017 до 05:00:00 , 01 Апр, 2017
 • Станица 26
 • 91 доаѓаат, 110 можеби
 • Richard Clayderman - 01 Април 2017 МОБ

  Ричард Клајдерман – француски уметник со рекордна продажба на албуми, кој го има популаризирано пијаното ширум светот повеќе од било кој, после Бетовен. ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:30:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • Pragma music entertainment
 • 37 доаѓаат, 122 можеби
 • 1st april - it's SUPERHERo time!

  It's SUPERHERO TIME!!! Да дадеме малку насока на првоаприлската тематска журка :) Покрај постоечките суперхерои што може да ги пресликате на вас, највеќе не ...
 • Che Cafe Bar, Skopje
 • 21:00:00 , 01 Апр, 2017 до 01:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Che Cafe Bar
 • 37 доаѓаат, 89 можеби