Мултикултурно општество

Во целост ви го пренесуваме интегралниот текст од премиерот Никола Груевски на почетниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ кој се одржа вчера во Охрид. Добро вечер Охрид, ...
сите 13 | | | веќе видена

Актуелниот и кандидат за претстојните претседателски избори, Ѓорѓе Иванов, синоќа имаше свое обраќање пред голем број симпатизери и поддржувачи на првиот во ...
сите 32 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ синоќа одржа митинг во Охрид на кој имаше повеќе од 50.000 посетители. Во продолжение ви го пренесуваме интегрално говорот на премиерот Никола ...
сите 41 | | | веќе видена

Македонија е земја кандидат за членство во Европската унија и НАТО и е подготвена за економска соработка со новите растечки економии во светот. Како ...
сите 36 | | | веќе видена