Зоран Поповски

Се бараше дебата и се случи. Барем така велат. Претседателските кандидати за претстојните избори, Ѓорге Иванов од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра ...
сите 6 | | | веќе видена

„Имаме изграден став, работиме тимски, сите институции соработуваат, знаеме што сакаме, затоа и сите земји надвор не почитуваат“, истакна претседателскиот ...
сите 30 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од ДПА, на средбите во скопската населба Синѓелиќ истакна дека Албанците знаат да проценат за кого треба да гласаат и да донесат ...
сите 4 | | | веќе видена