Мултикултурно општество

Република Македонија активно и посветено придонесува кон глобалната безбедност и стабилност. Но, не смееме да заборавиме дека безбедноста почнува дома, порача ...
сите 2 | | | веќе видена

фото МИА На Македонија и е потребно решение за спорот со името, но само решение кое нема да е на штета на нашиот народ, јазик и култура. Ова го посочи ...
сите 52 | | | веќе видена