ДПА

ДУИ поднесе приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за 453 гласачи запишани во Избирачкиот список кои се пријавени за гласање во Амбасадата во Тирана. ...
сите 40 | | | веќе видена

Абдулаќим Адеми одговарајќи на новинарско прашање за наводите на ДПА дека одредени министерства раководени од кадри на ДУИ исплаќале големи хонорари на нивни ...
сите 42 | | | веќе видена

За поранешниот претседател на Државната комисија за спречување корупција Драган Малиновски, нема сомнение дека постои судир на интереси во случајот кога Ермира ...
сите 2 | | | веќе видена

„Целосно ја разбираме загриженоста на ДУИ, Талат, Ермира, и на другите кои се на ред, бидејќи за прв пат, документирано и со факти, се открива нивната ...
сите 16 | | | веќе видена