ДУИ поднесе приговор до ДИК за 453 гласачи од Тирана

Додека се чека Државната изборна комисија да се изјасни за забелешките на СДСМ и на ДУИ, повторно се отвора прашањето дали ако гласачите сами имаат обврска да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите прашања поврзани со Избирачкиот список треба да се упатат до претседателот на Државната изборна комисија бидејќи согласно Изборниот законик тоа е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Девет се одбиени, дел поради некомплетнa документација, дел поради тоа што ги нема во Избирачкиот список. Од списокот ќе се избришат и 153 лица поради тоа што ...
| | веќе видена | слични

524 Mакедонци од дијаспората до сега се пријавиле за гласање на предвремените парламентарни избори. ДИК ги одбила барањата на деветмина македонски иселеници. ...
| | веќе видена | слични

Сите прашања за Избирачкиот список треба да ги упатите на преседателот на Државната изборна комисија, истакна денеска министерката за внатрешни работи Гордана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ поднесе приговор до ДИК за 453 гласачи од Тирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: