Фазлиу: Ја разбираме загриженоста на ДУИ, едвај ги чекаме на суд

Демократската унија за интеграции направи погрешни проценки со идејата за консензуален кандидат и со најавите за бојкот на изборите и и направи мечкина услуга“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ДПА ги обвини ДУИ за корупциско работење. Од партијата приложуваат документи со кои откриваат корупциско работење во министерството за економија предводено од ...
| | веќе видена | слични

Политичката арена се повеќе се вжештува. Власта и опозицијата секојднево едни против други лиферуваат документи и обвинувања за корупциски скандали. Во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија соопшти дека најостро реагира на користењето на оваа институција во дневно политички цели, во врска со денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во општина Центар според последните податоци има 96 активни случаи, а толку заболени има моментално и во скопската општина Аеродром. Со ова практично Центар го ...
сите 476 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска напладне треба да се одржи протест против полициската бруталност во Битола, а кој е инициран од инцидентот кој се случи завчера кога битолчани од ...
сите 136 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 141 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 352 | | | веќе видена

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 126 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Вкупно 350 милиони евра ќе вреди четвртиот пакет економски мерки со кои Владата ќе се обиде да им помогне на фирмите и на граѓаните кои се погодени од кризата. ...
сите 220 | | | веќе видена

Во текот на минатата недела бројката на нови случаи на Ковид-19 се движеше околу десет проценти од тестираните и во најголем дел на дневно ниво таа беше ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фазлиу: Ја разбираме загриженоста на ДУИ, едвај ги чекаме на суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: