Адеми: Прашајте го министерот за какви услуги ангажирал ја ангажирал Ермира Мехмети

Абдулаќим Адеми одговарајќи на новинарско прашање за наводите на ДПА дека одредени министерства раководени од кадри на ДУИ исплаќале големи хонорари на нивни ...
| | веќе видена | слични

Додека се чека Државната изборна комисија да се изјасни за забелешките на СДСМ и на ДУИ, повторно се отвора прашањето дали ако гласачите сами имаат обврска да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите прашања поврзани со Избирачкиот список треба да се упатат до претседателот на Државната изборна комисија бидејќи согласно Изборниот законик тоа е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Девет се одбиени, дел поради некомплетнa документација, дел поради тоа што ги нема во Избирачкиот список. Од списокот ќе се избришат и 153 лица поради тоа што ...
| | веќе видена | слични

524 Mакедонци од дијаспората до сега се пријавиле за гласање на предвремените парламентарни избори. ДИК ги одбила барањата на деветмина македонски иселеници. ...
| | веќе видена | слични

Сите прашања за Избирачкиот список треба да ги упатите на преседателот на Државната изборна комисија, истакна денеска министерката за внатрешни работи Гордана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 146 | | | веќе видена

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 156 | | | веќе видена

Владата ќе ги разгледа барањата на родителите кои предлагаат времено продолжување на породилното отсуство за месец или два и ќе одговори во најкус можен рок. ...
сите 157 | | | веќе видена

Ќе добие ли Македонија ново вето во ЕУ, овој пат од Бугарија? Во Брисел се кршат копја околу усвојувањето на преговарачката рамка - Германија и Франција на ...
сите 228 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука Мила Царовска уверува дека студентите и средношколците навреме ќе бидат сместени во студенските и средношколските домови. ...
сите 428 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми: Прашајте го министерот за какви услуги ангажирал ја ангажирал Ермира Мехмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: