Фазлиу: Губењето на власта ќе биде почеток на откривање на вистината за крадењето на ДУИ

„Целосно ја разбираме загриженоста на ДУИ, Талат, Ермира, и на другите кои се на ред, бидејќи за прв пат, документирано и со факти, се открива нивната ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграции направи погрешни проценки со идејата за консензуален кандидат и со најавите за бојкот на изборите и и направи мечкина услуга“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ДПА ги обвини ДУИ за корупциско работење. Од партијата приложуваат документи со кои откриваат корупциско работење во министерството за економија предводено од ...
| | веќе видена | слични

Политичката арена се повеќе се вжештува. Власта и опозицијата секојднево едни против други лиферуваат документи и обвинувања за корупциски скандали. Во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија соопшти дека најостро реагира на користењето на оваа институција во дневно политички цели, во врска со денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска напладне треба да се одржи протест против полициската бруталност во Битола, а кој е инициран од инцидентот кој се случи завчера кога битолчани од ...
сите 184 | | | веќе видена

Во општина Центар според последните податоци има 96 активни случаи, а толку заболени има моментално и во скопската општина Аеродром. Со ова практично Центар го ...
сите 577 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 347 | | | веќе видена

Граѓани кои живеат во зградата на поранешната министерка Гордана Јанкулоска го прашуваат министерот за внатрешни работи до кога планира да им ги проверува ...
сите 131 | | | веќе видена

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 124 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Дебатата за мерките во четвриот пакет за поддршка на стопанството и граѓаните се затвора. Вчера се одржа финалната средба со стопанските комори на министрите ...
сите 171 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фазлиу: Губењето на власта ќе биде почеток на откривање на вистината за крадењето на ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: