ДПА

Барање за насилно рушење на власта, непристојни предлози од најдолен вид, се само дел од скандалозниоте понудите кој Мендух Тачи, како лидер на ДПА ги добивал ...
сите 47 | | | веќе видена

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи, објави СМС пораки, како наводен доказ дека Зоран Заев го молел да соработуваат за локалните избори. На новинарско прашање, дали од ...
сите 49 | | | веќе видена

Излезе на виделина коалицијата „Сушико“ помеѓу директорот на УБК, Сашо Мијалков и лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Преку Мендух Тачи, говори Сашо Мијалков. Со ова ...
сите 48 | | | веќе видена

Законскиот рок на Државната изборна комисија (ДИК) да расправа и одлучи по приговорите на ДУИ и СДСМ во врска со избирачкиот список истекува на полноќ, а ...
сите 76 | | | веќе видена