ДПА

ДПА ги обвини ДУИ за корупциско работење. Од партијата приложуваат документи со кои откриваат корупциско работење во министерството за економија предводено од ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за економија соопшти дека најостро реагира на користењето на оваа институција во дневно политички цели, во врска со денешната прес-конференција ...
сите 9 | | | веќе видена

Кандидатите за претседател кои не доаѓаат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ или од СДСМ се свесни дека немаат, речиси, никакви шанси да победат на изборите и нивната ...
сите 10 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција вчера ја обвини Демократската партија на Албанците дека нејзините партиски кадри и нанеле голема штета на општина Долнени и ...
сите 9 | | | веќе видена