ДПА

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ Ѓорге Иванов ќе биде прв на избирачкото ливче за претседателските избори на 13. април. Втор, ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот Никола Груевски традиционално изборната трка ја води во „централната“ -прва изборна единица. Во ВМРО-ДПМНЕ нема дилема дека партискиот претседател ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Државната изборна комисија (ДИК) со жрепка на седница денес го одреди редоследот на претседателските кандидати на избирачкото ливче. Според жребувањето, ...
сите 62 | | | веќе видена