ДПА

Според жрепката што се одржа денеска во Државната изборна комисија, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, Ѓорге Иванов, ќе биде прв ...
сите 47 | | | веќе видена

Државната изборна комисија (ДИК) со жрепка на седница го одреди редоследот на претседателските кандидати на избирачкото ливче. Според жребувањето, кандидатот ...
сите 47 | | | веќе видена

Демократската партија на Албанците (ДПА) синоќа во Тетово одржа конвенција на која беа претставени претседателскиот кандидат Илјаз Халими и листите за пратенци ...
сите 5 | | | веќе видена

Според жребувањето, кандидатот на ВМРО - ДПМНЕ за Претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, на престојните претседателски избори ќе го носи бројот ...
сите 50 | | | веќе видена