„Џафери Прашајте го за какви услуги ангажирал луѓе од надвор“

2 копии
2 копии

Демократската унија за интеграција бара од ДИK проверка на 453 гласачи што се пријавиле во Амбасадата на Република Македонија во Тирана бидејќи имале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Комисијата за заштита од заразни болести останува на препораката дека училиштата може да почнат со работа. За дневниот престој се чекаат конечните бројки од ...
сите 454 | | | веќе видена

Врховниот суд на Република Македонија уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор за ...
сите 154 | | | веќе видена

Собранието попладнево ја продолжи 13 седница, на чиј дневен ред е Предлогот за именување на заменици на министри во Владата. Координаторот на пратеничката ...
сите 209 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 124 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Џафери Прашајте го за какви услуги ангажирал луѓе од надвор“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: