Никола Тодоров

Во незгодата се повредени 32 патници од кои шестмина потешко. Тие се згрижени во болниците во Штип, Велес и во скопскиот Клинички центар и се надвор од животна ...
сите 55 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, придружуван од министерот за здравство Никола Тодоров, денеска ги посети повредените патници ...
сите 64 | | | веќе видена