Никола Тодоров

Воз удри во автобус кај Лозово. Близу 40 лица се повредени. Сите повредени во страотната сообраќајна несреќа, вкупно 36 на број, се во стабилна здравствена ...
сите 98 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и министерот за здравство Никола Тодоров ги посетија повредените од тешката сообраќајна несреќа во која ...
сите 104 | | | веќе видена

Спуштената рампа и вклучената звучна сигнализација не го поколебале возачот на автобусот од „Струмица експрес“ да ја помине пругата кај село Лозово. Според ...
сите 110 | | | веќе видена