Никола Тодоров

На листата пратеници на кои им е верификуван мандатот има пет доктори на науки, десет магистри и еден специјалист Образованието не е важно колку што е желбата ...
сите 2 | | | веќе видена

Стартуваат 70 специјализации во странство за лекари по општа медицина од јавните здравствени установи во РМ. Тројца доктори пред месец и половина заминале во ...
| | веќе видена

Вкупно 70 доктори од јавното здравство ќе се специјализираат во странство, информираше во среда министерот за здравство, Никола Тодоров. Специјализацијата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Сите пациенти кои се донесени вчера на скопските клиники, а кои беа повредени во сообраќајната несреќа на железничкиот премин кај Сарамзалино се во стабилна ...
сите 22 | | | веќе видена