Никола Тодоров

Формирани се тимовите што ќе ги водат преговорите во име на Ахмети и Груевски за состав на новата Влада. Тимот на ДУИ, според партиски извори, ќе го предводи ...
сите 19 | | | веќе видена

Проф. д-р Енди Сандерс, главниот координатор на проектот преку кој македонското Министерство за здравство носи лекари од САД за доедукација на македонските ...
сите 5 | | | веќе видена

Поради обилните врнежи дожд и надојдените води од топењето на снегот од Осоговијата, Злетовска Река денеска се излеа од коритото низводно во атарите на селата ...
сите 26 | | | веќе видена