Крв крај шините!


Во незгодата се повредени 32 патници од кои шестмина потешко. Тие се згрижени во болниците во Штип, Велес и во скопскиот Клинички центар и се надвор од животна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии
2 копии

Кривична пријава од полициската станица во Свети Николе заработи возачот на автобусот кој завчера наместо да ја почитува железничката сигнализација, одлучил да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 371 | | | веќе видена

За време на словенечкото претседателство со Европската унија, во втората половина на годината, ќе се одржи вонреден Самит посветен на Западен Балкан, односно ...
сите 417 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 98 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава се лекуваат 701 пациент и има околу 1000 ...
сите 577 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 107 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 112 | | | веќе видена

„Интересот за одредување на антитела не е воопшто намален, вакцинацијата уште повеќе ги стимулира луѓето да проверуваат колку имаат антитела. Од 15. април на ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крв крај шините!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: