Образование

До Државната изборна комисија (ДИК) се поднесени 15 приговори, за постапката на гласањето на претседатските и на предвремените парламентарни избори. Од ДУИ ...
сите 10 | | | веќе видена

Како што информира премиерот Никола Груевски на денешната прес-конференцијата Владата го прифати Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за ДДВ ...
сите 33 | | | веќе видена

Владата донесе одлука за намалување на стапката на Данокот на додадена вредност за бебешките производи, училишниот прибор и сточната храна и адитивите на ...
сите 41 | | | веќе видена