Образование

Ѓурѓовден е денот кога се слави Св. Великомаченик Георгиј Победоносец – заштитник на сиромасите, лекар на немоќните, помошник на владетелите. Празник на ...
сите 22 | | | веќе видена

Maкедонија ќе соработува со меѓународна невладина организација на спречување и борба против организираниот криминал. Марија Фалконе (лево), претседател на ...
| | веќе видена

СДСМ на ланските избори прогласи победа уште во првиот круг, годинава беше 3:1 во корист на ВМРО-ДПМНЕ РАНКОВЦЕ - На 24 март минатата година, кога во земјава ...
сите 6 | | | веќе видена