Ксукла: СДСМ да го прекине бојкотот и да се врати во Собранието

3 копии
12 копии

Претседавачот на групата на Европските народни партии во Парламентарното собрание на Советот на Европа, Педро Аграмунт, испрати честитка до претседателот Ѓорге ...
| | веќе видена | слични

Апел до опозицијата да ги исполни демократските обврски и да се врати во собранието, испрати денес и Педро Аграмунт, претседавач на групата на Европските ...
| | веќе видена | слични

Аграмунт воедно апелира до опозицијата да ги прифати одлуките на мнозинството граѓани и да ги исполни своите демократски обврски. Претседавачот на групата на ...
| | веќе видена | слични

- Цврсто верувам дека довербата што му беше дадена на Иванов од граѓаните на Македонија ќе биде поттик за продолжување на реформите кон обезбедување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 360 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена

Во јавноста веќе на големо се зборува дека веќе од средината на октомври можно е да се намали работното време на кафулињата до 21.00 часот, но од Комисијата за ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ксукла: СДСМ да го прекине бојкотот и да се врати во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: