Стево Пендаровски

Десетина новинарски имиња, граѓански активисти и универзитетски професори, сите етаблирани во македонскиот општествен живот се најдоа на таканаречената листа ...
сите 22 | | | веќе видена

Повикот е отворен до 19 мај, а според проценкитe на владата зафатот треба да чини нешто повеќе од еден милион евра без ДДВ. Премиерот Никола Груевски неодамна ...
сите 19 | | | веќе видена