Заев може да остане лидер само со поддршка од Црвенковски

Изјава на Зоран Заев, претседател СДСМ - интегрален текст: Денеска поранешниот претседател на СДСМ Бранко Црвенковски по подолго време се огласи во јавноста ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат на СДСМ е изненаден од изјавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за Плусинфо, во која тој тврди дека денеска разговарал со ...
| | веќе видена | слични

Во врска со изјавата на Зоран Заев од попладнево сакам да изјавам дека во изминативе неколку денови не сум имал средба ниту со Заев ниту со Црвенковски, во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, во интервју за Дојче веле, даде свои оцени за изборите, изборните резултати и за случувањата во партијата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 171 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Петмина полициски службеници кои преземаа мерки против дрвокрадците беа повредени, а еден полициски командир се уште е во сериозна состојба во клиничкиот ...
сите 50 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 217 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев може да остане лидер само со поддршка од Црвенковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: