Падот на Ранковце

СДСМ на ланските избори прогласи победа уште во првиот круг, годинава беше 3:1 во корист на ВМРО-ДПМНЕ РАНКОВЦЕ - На 24 март минатата година, кога во земјава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има разговори во пресрет на формирање коалиции и владино мнозинство и тоа е се. Нормална политичка активност после избори, ниту пак Груевски гледа некаков сеир ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува новиот бран препукувања помеѓу различните политичари Албанци, кои повторно како во минатото се напаѓаат меѓусебно, при што ...
| | веќе видена | слични

Никој не коленичи пред Груевски и никој не е тројански коњ. Никој не е негов слуга, ниту некој работи против Aлбанците во Македонија. Има разговори во пресрет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Независната угостителска комора Здравко Јосифовски смета дека е неправедно доколку финансиска поддршка добијат само угостителските објекти ...
сите 290 | | | веќе видена

Ескалира конфликтот на Блискиот Исток, а ОН предупредуваат дека цената на војната ја плаќа народот. Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд ...
сите 220 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Падот на Ранковце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: