Ксукла: СДСМ да го прекине бојкотот и да се врати во Собранието

2 копии

Јорди Ксукла, адвокат и универзитетски професор од областа на политичките науки, претседател на Групата на либерали и демократи во Парламентарното собрание на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседавачот на групата на Европските народни партии во Парламентарното собрание на Советот на Европа, Педро Аграмунт, испрати честитка до претседателот Ѓорге ...
| | веќе видена | слични

Апел до опозицијата да ги исполни демократските обврски и да се врати во собранието, испрати денес и Педро Аграмунт, претседавач на групата на Европските ...
| | веќе видена | слични

Аграмунт воедно апелира до опозицијата да ги прифати одлуките на мнозинството граѓани и да ги исполни своите демократски обврски. Претседавачот на групата на ...
| | веќе видена | слични

- Цврсто верувам дека довербата што му беше дадена на Иванов од граѓаните на Македонија ќе биде поттик за продолжување на реформите кон обезбедување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 475 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Владата ги одобри согласностите за организирање настава со физичко присуство што ги определи Комисијата за барања поднесени од 2 до 14 септември во основните и ...
сите 265 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 81 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ксукла: СДСМ да го прекине бојкотот и да се врати во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: