Донесена одлуката за намлување на ДДВ кај бебешките производи, училишниот прибор...


16 копии

Владата донесе одлука за намалување на стапката на Данокот на додадена вредност за бебешките производи, училишниот прибор и сточната храна и адитивите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Почна да се релазира ветената програма на владата со која настапи на изборите. На владина седница се донесе одлука да се намали ДДВ од 18 % на 5 % ...
| | веќе видена | слични

Како што информира премиерот Никола Груевски на прес-конференција новото законско решение се очекува да стапи на сила по формирање на новиот парламентарен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас. Само така, со заедничка одговорност ...
сите 565 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти, или пак, дозвола за работа ...
сите 396 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 484 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донесена одлуката за намлување на ДДВ кај бебешките производи, училишниот прибор...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: