Донесена одлуката за намалување на ДДВ кај бебешките производи, училишниот прибор...


Како што информира премиерот Никола Груевски на денешната прес-конференцијата Владата го прифати Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за ДДВ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
13 копии

Почна да се релазира ветената програма на владата со која настапи на изборите. На владина седница се донесе одлука да се намали ДДВ од 18 % на 5 % ...
| | веќе видена | слични

Како што информира премиерот Никола Груевски на прес-конференција новото законско решение се очекува да стапи на сила по формирање на новиот парламентарен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните да се пријавуваат на веб страницата vakcinacija.mk, заради тоа што тоа е најпрактичниот механизам и начин да се стигне до соодветен термин за вакцина ...
сите 401 | | | веќе видена

По првиот ден на посетата на премиерот Зоран Заев и македонската делегација во Брисел во пресрет на јунскиот ЕУ самит каде Северна Македонија сè уште се надева ...
сите 577 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 364 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 209 | | | веќе видена

Важен чекор во борбата против пандемијата: по Канада, и САД ја одобрија за користење вакцината против Ковид-19 на Бионтек/Фајзер за деца и младинци над 12 ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донесена одлуката за намалување на ДДВ кај бебешките производи, училишниот прибор...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: