Економски развој

Како што информира премиерот Никола Груевски на денешната прес-конференцијата Владата го прифати Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за ДДВ ...
сите 33 | | | веќе видена

Последните парламентарни избори во Македонија покажаа дека владејаката конзервативна партија го обезбеди својот трет мандат, наведува во својот прилог за ...
| | веќе видена

Комесарот за проширување на Еворпската унија, Штефан Филе, во изјава за дописникот на МИА од Брисел, ситакна дека постизборната ситуацијата во Република ...
сите 14 | | | веќе видена

Владата донесе одлука за намалување на стапката на Данокот на додадена вредност за бебешките производи, училишниот прибор и сточната храна и адитивите на ...
сите 41 | | | веќе видена

Последните парламентарни избори во Македонија покажаа дека владејаката конзервативна партија го обезбеди својот трет мандат, наведува во својот прилог за ...
сите 2 | | | веќе видена

Демократијата значи и прифаќање на изборните резултати, е првичната оценка на изборниот процес во земјава од страна германската владеачка партија. Според ...
сите 7 | | | веќе видена

Обидите на опозициската СДСМ да ја опструира волјата на своите гласачи, претставува авантура со неизвесни последици за сите граѓани, но пред се’, тоа негативно ...
сите 3 | | | веќе видена