Економски развој

Словенечкиот пратеник во Европскиот парламент, Милан Звер, испрати честитки за успешните, фер и демократски избори во Република Македонија, пренесува МИА од ...
сите 9 | | | веќе видена

Со ваков наслов германската новинска агенција ДПА се осврнува на изборниот резултат во Македонија. Земјата избра нов состав на парламентот и нов претседател - ...
сите 2 | | | веќе видена