Филе:Потребна е инклузивност за доброто на приближувањето на Македонија кон ЕУ

5 копии

Комесарот за проширување на Еворпската унија, Штефан Филе, во изјава за дописникот на МИА од Брисел, ситакна дека постизборната ситуацијата во Република ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе оценил дека постизборната ситуацијата во Македонија е комплицирана и дека за приближувањето на земјата кон Унијата е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„За несреќа, ситуацијата е комплицирана. Знаете дека оценката на ОБСЕ/ОДИХР е многу севкупна за претходните избори и за несреќа, властите и другите засегнати ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Независната угостителска комора Здравко Јосифовски смета дека е неправедно доколку финансиска поддршка добијат само угостителските објекти ...
сите 289 | | | веќе видена

Шпанија е силен поддржувач на Македонија и се залага за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ и со тоа старт на преговорите за членство, истакна ...
сите 441 | | | веќе видена

Ескалира конфликтот на Блискиот Исток, а ОН предупредуваат дека цената на војната ја плаќа народот. Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд ...
сите 220 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филе:Потребна е инклузивност за доброто на приближувањето на Македонија кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: