Економски развој

По изборите во Македонија, на кои владејачката партија на премиерот Никола Груевски јасно победи на парламентарните избори со освоени 43 проценти од гласовите ...
сите 4 | | | веќе видена

Словенечкиот пратеник во Европскиот парламент, Милан Звер, испрати честитки за успешните, фер и демократски избори во Република Македонија, јавува дописникот ...
сите 2 | | | веќе видена

Конзервативната партија, апсолутен победник на двојните избори во Македонија, 61 пратеничко место за владеачката партија во Собранието. Ѓорге Иванов со нов 5 ...
сите 21 | | | веќе видена