Стево Пендаровски

Обидите на опозициската СДСМ да ја опструира волјата на своите гласачи, претставува авантура со неизвесни последици за сите граѓани, но пред се’, тоа негативно ...
сите 3 | | | веќе видена

Обидите на опозициската СДСМ да ја опструира волјата на своите гласачи, претставува авантура со неизвесни последици за сите граѓани, но пред се’, тоа негативно ...
сите 6 | | | веќе видена

Конзервативната партија, апсолутен победник на двојните избори во Македонија, 61 пратеничко место за владеачката партија во Собранието. Ѓорге Иванов со нов 5 ...
сите 21 | | | веќе видена

Премиерот Груевски – не баш тотално среќен изборен победник. Социјалдемократите како лоши губитници. Малку необично сфаќање за демократијата во македонската ...
сите 2 | | | веќе видена