Економски развој

Победата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од премиерот Никола Груевски на парламентарните избори и реизборот на претседателот Ѓорге Иванов за уште еден мандат се доказ ...
сите 6 | | | веќе видена

- Конечната победа на претседателот Иванов со големо мнозинство, како и на ВМРО-ДПМНЕ и премиерот Никола Груевски покажува дека политиките кои ги спроведуваат ...
сите 7 | | | веќе видена

На средбата во седиштето на ДУИ во Тетово, Орав на Ахмети му честитал за постигнатиот резултат на изборите, што се одржаа на 27 април и за спроведувањето на ...
сите 42 | | | веќе видена

Добрососедските односи, решавање на прашањето за името и интеграцијата на Македонија во НАТО и во ЕУ се дел од темите на кои денеска дискутираа претседателот ...
сите 44 | | | веќе видена

Ахмети и Орав разговараа околу преговорите, добрососедските односи, решавање на прашањето за името и интеграцијата на земјата во НАТО и ЕУ. Ахмети истакна ...
сите 45 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Г-дин Али Ахмети, денес во седиштето на ДУИ во Тетово, го пречека Амбасадорот на ЕУ во Македонија, г-дин. ...
сите 46 | | | веќе видена

Добрососедските односи, решавање на прашањето за името и интеграцијата на Македонија во НАТО и ЕУ се дел од темите на кои денеска дискутираа претседателот на ...
сите 48 | | | веќе видена