Култура, спорт и рекреација

Али Ахмети да си најде начин да го признаее легитимитетот на Ѓорѓе Иванов директно или индиректно, преговарачите на Груевски на маса на тимот на Ахмети му го ...
сите 42 | | | веќе видена

Лидерот на Демократската партија на Албанците (ДПА), Мендух Тачи по завршувањето на изборниот циклус, со своите најблиски реши да одмори, но бидејќи е познат ...
сите 6 | | | веќе видена