Илијаз Халими

И бидна и тоа чудо. Заврши предизборната кампања во пресрет на претседателските избори. Утрово на ранобудниците ќе им недостасуваат пораките за демократијата, ...
| | веќе видена

Граѓаните по петти пат на непосредни избори ќе избираат шеф на државата. Државната изборна комисија го заклучи Избирачкиот список за утрешните избори. Право на ...
сите 77 | | | веќе видена

Пред присутните членови и симпатизери на партијата Тачи рече дека никогаш како вечерва не е поубеден во победата на ДПА. На лидерот на ДУИ му порача да не ги ...
сите 20 | | | веќе видена

Во пресрет на претседателските и предвремените парламентарни избори, започна потпишувањето на Заложбата за политичка одговорност, со која политичарите и ...
сите 2 | | | веќе видена

Остри критики кон ДУИ беа упатени на вечерашниот митинг на ДПА во Тетово. Лидерот, Мендух Тачи, му порача на Ахмети, дека неговато газење на дигнитетот на ...
сите 13 | | | веќе видена

- Ја прифатив кандидатурата бидејќи во ДПА сметавме дека е подобро да имаме кандидат на претседателските избори бидејќи со бојкотот не може да ги сопреме ни ...
сите 14 | | | веќе видена