Биографии на кандидатите за претседател на Република Македонија

Ако Џони беше пророк и десет години порано го виде распадот на југословенската федерација, меѓу македонската политичка елита во деведесеттите и кога беше јасно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорги Иванов, кој воедно е и актуелен претседател, денеска освои повеќе гласа отколку на претседателските избори во ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биографии на кандидатите за претседател на Република Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: