Стево Пендаровски

За СДСМ, Ѓорѓе Иванов е нелегитимен претседател. Очекувано од опозициската партија имајќи ги предвид изјавите на Зоран Заев само минута по затворањето на ...
сите 4 | | | веќе видена

Државната изборна комисија денеска му го врачи уверението на старо – новиот претседател на Република Македонија, Ѓорге Иванов за нов мандат на претседателската ...
сите 3 | | | веќе видена

Државната изборна комисија денеска му го врачи уверението на старо – новиот претседател на Република Македонија, Ѓорге Иванов за нов мандат на претседателската ...
сите 19 | | | веќе видена