Стево Пендаровски

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, за Либертас изјавил дека е изненаден од изјавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за Плусинфо , во која ...
сите 74 | | | веќе видена

Поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, во интервју за Дојче веле, даде свои оцени за изборите, изборните резултати и за случувањата во партијата, ...
сите 80 | | | веќе видена

На неколку дена пред конгресот на партијата се случува хаос во најголемата опозициска партија. По интервјуто на Црвенковски за „Дојче веле“ во кое тој бара ...
сите 80 | | | веќе видена