Стево Пендаровски

Опозициската СДСМ во недела одржува конгрес, на кој ќе бидат разгледани резултатите што ги оствари партијата на последните парламентарни и претседателски ...
сите 199 | | | веќе видена

Се очекува делегатите да се изјаснат дали ќе побараат смена на лидерскиот двоец Заев-Шеќеринска, или ќе им дадат поддршка за понатамошно управување со ...
сите 216 | | | веќе видена