Стево Пендаровски

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев по интервјуто на Бранко Црвенковски за Дојче Веле, во изјава за Плусинфо вели дека со заземањето страна, тој и прави контра ...
сите 85 | | | веќе видена

Црвенковски истакнал дека на партијата и е потребно единство и лидер со кредибилитет и обединувачки капацитет, авторитет кој ги надминува рамките на партијата ...
сите 98 | | | веќе видена

Бранко Црвенковски, поранешниот лидер на СДСМ, во интервју за Дојче Велче изјави дека на партијата ѝ е потребно „лидерство со голем кредибилитет и уште поголем ...
сите 111 | | | веќе видена